.
استاندارد روانشناسی صنعتی

استاندارد روانشناسی صنعتی


دوره آموزشی استاندارد روانشناسی صنعتی    روانشناسی صنعتی یک از شاخه¬های نوظهور علم روانشناسی است که در دو دهه اخیر رشد قابل توجهی را در ژورنال های علمی و محیطهای کار صنعتی ثبت کرده است. با توجه به اینکه کارخانجات باید ظرافت های بازدهی را در حد اعلی در محیط کار رعایت کنند این حوزه اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. نیروی انسانی همچنان قدرتمندتر از تکنولوژی در محیطهای کاری عرض اندام می کند. به‌کارگیری اصول روان‌شناسی در حل مشکلات شخصی، اجرایی، مدیریتی، فروش و بازاریاب...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره آموزشی استاندارد روانشناسی صنعتی 

 

روانشناسی صنعتی یک از شاخه¬های نوظهور علم روانشناسی است که در دو دهه اخیر رشد قابل توجهی را در ژورنال های علمی و محیطهای کار صنعتی ثبت کرده است. با توجه به اینکه کارخانجات باید ظرافت های بازدهی را در حد اعلی در محیط کار رعایت کنند این حوزه اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. نیروی انسانی همچنان قدرتمندتر از تکنولوژی در محیطهای کاری عرض اندام می کند.

به‌کارگیری اصول روان‌شناسی در حل مشکلات شخصی، اجرایی، مدیریتی، فروش و بازاریابی تنها بخش کوچکی از حیطه مطالعاتی روانشناسی صنعتی است.  در دوره استاندارد روانشناسی صنعتی تلاش شده تا طیف وسیعی از مباحث این حوزه را مورد بررسی قرار دهیم. فعالیت‌هایی از قبیل برنامه‌ریزی سیاست کلی؛ کنترل و نظارت بر عملکردهای رفتاری کارکنان، آموزش و توسعه؛ و توسعه و تحلیل سازمانی مسائل کاربردی در استاندارد روانشناسی صنعتی هستند. این رویکرد از شاخه های مدیریت دیوید فورد است که توانست با توجه به نیازهای روانشناسی کارکنان بهره وری سازمان را به حداکثر برساند.

 

 

ضرورت دوره آموزشی استاندارد روانشناسی صنعتی 

 

در سال¬های کذشته پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا بسیاری از کارها و تسک های موجود در بازار کار توسط دستگاه¬های پیشرفته و ربات¬های برنامه ریزی شده صورت پذیرد. اما تجربه نشان داده است که تکنولوژی نتوانست جایگزین تعاملات فردی و ویژگی¬های انسانی در سازمان ها شود. مباحث روانی بین افراد در کسب و کارها موضوعی است که در روانشناسی صنعتی محور مطالعات قرار گرفته است.

روانشناسی صنعتی مفهومی است که بر پیاده‌سازی اصول روانشناسی جهت بهبود شرایط فیزیکی و ذهنی کارمندان تمرکز دارد. این شاخه از علم روانشناسی به دنبال افزایش رفاه و سلامت انسان در محیط کار است. به‌طور ساده مفهوم روانشناسی یعنی کاربرد اصول و نظریه های علم روانشناسی در محیط کار. برای اینکه گفتمان مشترکی در کسب و کارها ایجاد شود موسسات روانشناسی بزرگ و پیشرو در دنیا استانداردهای متنوعی را برای ارزیابی بلوغ روانشناسی صنعتی تدوین کرده اند که در این دوره به شاخص های کلیدی آنها اشاره خواهد شد.

 

 

سرفصل های دوره استاندارد روانشناسی صنعتی 

 

استاندارد روانشناسی صنعتی شامل طیف وسیعی از مهارتهای فردی و سازمانی است. صاحبان کسب‌وکار معمولا به دنبال این هستند که به کارمندان‌شان کمک کنند بهترین کارایی را داشته باشند. وجهه مغفول مانده در کنار کارایی توجه به ساحت های روانشناختی افراد است. روانشناسان صنعتی معمولا به دنبال راه‌هایی هستند که به افراد در محیط کار کمک کنند کارها را با اثربخشی و کارایی بیشتری انجام دهند. به همین منظور محتواهای آموزشی با دو محور اصلی افراد و سازمان در این استاندارد قرار گرفته است. مهم ترین سرفصل های دوره استاندارد روانشناسی صنعتی به شرح ذیل می باشد:

 

•    تفاوت‌های فردی کارکنان و ارتباط آن با جایگاه شغلی 
•    سنجش‌های روانشناختی در کار
•    بهداشت روانشناختی در محیط کار
•    تحلیل و تفسیر تست های روانشناختی
•    سنجش نگرش‌های کارکنان
•    راه های شناسایی و بهبود انگیزش کارکنان
•    مدیریت نسل های کاری خصوصا در سازمان های دانشی
•    روش های تقویت کار تیمی
•    مدیریت ادراکات و احساسات کارکنان
•    ارتباط شاخص های مدیریت استراتژیک و روانشناسی صنعتی 
•    تدوین منشور اخلاقی سازمان 
•    برنامه ریزی و هدفگذاری عملکرد و موافقتنامه یکساله
•    ابعاد عملکردی(OOI-KSA-EVC)
•    مدیریت خطاهای ارزیابی
•    شاخص‌ها و معيارهاي ارزیابی عملکرد خانواده های شغل
•    توسعه فرم های ارزیابی عملکرد کارکنان
•    پرداخت عملکرد محور

 

مخاطبان دوره آموزشی استاندارد روانشناسی صنعتی 

 

به طور کلی این دوره آموزشی تمامی افراد شاغل در محیط های صنعتی را شامل می شود. با توجه به اینکه تعاملات در محیط کار مهم ترین شاخص برای رضایت شغلی در کنار سیستم پاداش به حساب می آید می توان ادعا کرد این دوره آموزشی برای تمامی کارکنان و مدیران سازمان ها بسیار ضروری است. مخاطب اصلی این دوره مدیران عالی و میانی سازمان ها هستند. در صورتی که این افراد استانداردهای روانشناسی صنعتی را در محیط کار بپذیرند شاهد رشد و تعالی سازمان ها برای افراد خواهیم بود. 


 

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.