.
رویه استاندارد برای سیستم های مدیریت کیفیت مراکز آزمون غیر مخرب

رویه استاندارد برای سیستم های مدیریت کیفیت مراکز آزمون غیر مخرب


دوره رویه استاندارد برای سیستم‌های مدیریت کیفیت مراکز آزمون غیر مخرب   فرآیند بازرسی و کنترل کیفیت و مدیریت مراکز آزمون غیر مخرب به عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل در صنایع مختلف شناخته می‌شود. زیرا در ارتباط مستقیم با بسیاری از صنایع مهم مانند صنایع هواپیمایی، قطار و پالایشگاه‌های نفتی قرار دارد. استفاده از روش‌های کنترل کیفی غیر مخرب کمک می‌کند تا بدون آنکه در مراحل ساخت و ساز یک مجموعه آسیبی به آن وارد شود، مورد تست و تایید قرار گیرد.    آز...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره رویه استاندارد برای سیستم‌های مدیریت کیفیت مراکز آزمون غیر مخرب

 

فرآیند بازرسی و کنترل کیفیت و مدیریت مراکز آزمون غیر مخرب به عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل در صنایع مختلف شناخته می‌شود. زیرا در ارتباط مستقیم با بسیاری از صنایع مهم مانند صنایع هواپیمایی، قطار و پالایشگاه‌های نفتی قرار دارد. استفاده از روش‌های کنترل کیفی غیر مخرب کمک می‌کند تا بدون آنکه در مراحل ساخت و ساز یک مجموعه آسیبی به آن وارد شود، مورد تست و تایید قرار گیرد. 

 

آزمون‌های غیر مخرب سود و منفعت زیادی را نصیب دارندگان مراکز صنعتی بزرگ و یا کوچک می‌کند. تست‌های غیر مخرب می‌تواند به سلامت جان افراد برای اطمینان از ایمنی وسایل نقلیه بزرگ همانند هواپیما و یا قطار کمک و از وقوع حوادث جلوگیری کند. با توجه به افزایش تعداد واحدهای صنعتی در چند سال گذشته و به تبع آن افزایش تقاضای فرآورده‌های صنعتی باعث شد تا نیاز بخش‌های صنعتی و یا تولیدکننده به مدیران کیفی و بازرسان مراکز آزمون غیر مخرب بیشتر شود.

 


آزمون‌های غیر مخرب معمولا برای تست و اطمینان از اتصال دو قطعه و مرغوب بودن مواد به کار برده شده در آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بازرسان مراکز آزمون غیر مخرب با گذراندن دوره‌های آموزشی یاد می‌گیرند که چگونه بدون ایجاد آسیب فیزیکی و مکانیکی محصولی همانند هواپیما را مورد بررسی قرار دهند. دوره رویه استاندارد برای سیستم‌های مدیریت کیفیت مراکز آزمون غیر مخرب یک پکیج آموزشی است که دانش‌پذیران را به صورت تئوری با آزمون‌ها و استانداردهای آزمون غیر مخرب آشنا می‌کند.

 

 

در دوره رویه استاندارد برای سیستم‌های مدیریت کیفیت مراکز آزمون غیر مخرب چه مواردی آموزش داده می‌شود؟

 

یک بازرس یا مدیر کیفی مراکز آزمون غیر مخرب برای آنکه تمامی مراحل را به درستی طی کند، در ابتدا باید مفاهیم اولیه و آزمون‌های کنترل کیفیت را بشناسد. اینکه اصلا آزمون‌های کنترل کیفی چرا اجرا می‌شود و چقدر گذراندن اصولی و اتخاذ تصمیم درست می‌تواند به حفظ سلامت و جان انسان‌ها کمک کند.

 

دانش‌پذیر در این دوره فرا می‌گیرد که تست‌های غیر مخرب می‌تواند در تمامی مراحل صنعتی و ساخت قطعات و ماشین‌آلات مورد استفاده قرار گیرد. از زمانی که یک مجموعه صنعتی شروع به ساخت یک هواپیما، قطار و یا سکوهای پالایشگاه می‌کند تا زمانی که پس از استفاده هم ممکن است آسیب ببیند. 


بنابراین آموزش تمامی مراحل سیستم‌های مدیریت کیفیت مراکز آزمون غیر مخرب در همه موارد می تواند موثر باشد. بازرسان کنترل کیفی مراکز آزمون غیر مخرب از وارد شدن ضرر و زیان‌های هنگفت به صنایع مورد نیاز و مهم جامعه جلوگیری می‌کنند و پس از آن هم ایمنی کارکنان را فراهم می‌آورند. 


تصور کنید که قرار است گروهی از کارکنان بدون انجام تست‌های غیر مخرب برای تعمیر و یا اتصال یک قطعه از هواپیما یا قطار اقدام نمایند. امکان انفجار و وقوع هر نوع حادثه مخرب و خطرناک وجود دارد. کافی است بازرسان کنترل کیفیت با انجام آزمون‌های غیر مخرب مانندبازرسی چشمی، انجام آزمون‌های ذرات مغناطیسی، فراصوتی، رادیوگرافی و یا انتشار صوت و لیزر می‌تواند درصد آسیب وارد شده و یا اینکه نقطه صحیح اتصال را تشخیص و از وقوع حوادث جانی و مالی جلوگیری کند.

 

 

شرکت در دوره رویه استاندارد برای سیستم‌های مدیریت کیفیت مراکز آزمون غیر مخرب به چه کسانی توصیه می‌شود؟

 

شرکت در این دوره به آن دسته از افرادی که به کار با ابزارها و ساخت علاقه‌مندند را توصیه می‌کنیم. افرادی که در مراکز صنعتی بزرگ فعالیت دارند و به فکر راه حل بهتر برای کشف عیوب جوشکاری و  اتصال قطعات و اجرای آزمون‌های غیر مخرب بدون آسیب رساندن به گروهی از افراد هستند. دانش‌پذیران در این دوره می‌توانند به عنوان یک مدیر کیفی که استانداردها و آزمایش‌ها و آزمون‌های غیر مخرب را می‌شناسد و مهارت کار با ابزارها و قدرت تصمیم‌گیری درست در شرایط بحرانی را کسب می‌کند، در بخش‌های صنعتی بزرگ مشغول به کار شوند.
 

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فهرست

 • آشنایی با سازمان ملی استاندارد
 • کمیسیون فنی تدوین استاندارد
 • هدف و دامنه کاربرد 
 • مراجع الزامی
 • اصطلاحات و تعاریف
 • اهمیت و کاربرد
 • بیانیه، طرح ریزی و اداره خط مشی کیفیت
 • سازمان
 • منابع انسانی
 • منابع فیزیکی
 • مدیریت کیفیت
 • رضایت مشتری
   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.